22-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Kaş - Kalkan / Antalya`da Kaş, yamaç paraşütünde yeni adres

Kaş, Fethiye Babadağ'dan sonra yamaç paraşütünün önemli merkezlerinden biri haline gelirken, sektör temsilcileri Kaş'ta 12 ay boyunca yamaç paraşütü yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaş'taki Asaz Dağı ve Kırdavlı Tepesi, yamaç paraşütü tutkunlarının yeni durağı oldu. İklim ve coğrafi koşullarıyla yamaç paraşütü için uygun şartlara sahip olan Kaş'ta yılda yaklaşık bin 500 uçuş gerçekleştiriliyor. Kaş'ın güzelliğini havadan izlemek için yamaç paraşütüyle atlayış gerçekleştirenler, bu heyecanın karşılığında ortalama 100 avro ödüyorlar.

Ankara Uçuş Kulübü üyesi ve Basın Sözcüsü Melisa Yıldırım, yaptığı açıklamada, yamaç paraşütünün Türkiye'de yeni yeni keşfedilmeye başladığını, buna karşın dünya turizminde, turizm çeşitliliği açısından önemli bir yeri bulunduğunu dile getirdi. Yamaç paraşütünün bir çok doğal güzelliklere sahip Kaş'ta yıl boyunca yapılmasını istediklerini ve bu konuda bazı çalışmalar başlattıklarını ifade eden Yıldırım, Kaş'ta şu anda üç firmanın yamaç paraşütü yaptırdığını, ilçe dışından gelen uçuş okulları ve üniversite öğrencileri ile yabancı uçuş meraklılarının Kaş semalarını canlandırdığına dikkati çekti. Yıldırım, şunları söyledi:

''Kaş'ta iki ayrı bölgeden yamaç paraşütü yapılabiliyor. Bunlar Asaz Dağı ve Kırdavlı Tepesi. Son derece uygun iklim ve coğrafi koşulları dolayısıyla uçuşların yıla yayılmasını, Kaş'a daha fazla turist gelmesini sağlamak istiyoruz. Çünkü Kaş, yamaç paraşütüne yeni başlayanlar için çok ideal bir bölge. Tek sıkıntı ise uçuştan sonra uygun iniş alanının bulunmaması. Eğer tam anlamıyla uygun, güvenli iniş alanı yapılabilirse, buraya yıl boyunca çok sayıda pilotun geleceğini ve bunun da öncelikle Kaş'a ve sonra da Türk turizmine fayda getireceğine inanıyoruz.''

Melisa Yıldırım, Kaş Limanı'nda daha önce yamaç paraşütü pilotlarına tahsis edilen güvenli iniş alanının başka kişiler tarafından kullanılmaya başlandığını söyledi.

Kaş Belediye Başkanı ile görüştüklerini belirten Yıldırım, ''Belediye Başkanı bize buranın yamaç paraşütü pilotlarına tahsis edildiğini söyledi ve alanın başkaları tarafından kullanılmayacağına dair söz verdi. Kendilerine yamaç paraşütçüleri adına teşekkür ediyoruz. Bizim isteğimiz, Kaş'ı yamaç paraşütü sektöründe yeni bir adres yapmak'' dedi.

09.10.2008 13:16, 7668 kez okundu 0 kez tavsiye edildi. Kaynak : aa

Diğer Yazılar
Antalya Toroslar’da turistlerin bisiklet keyfi
Antalya`da Kaş, yamaç paraşütünde yeni adres
Antalya`da Kaş’ı İtalyan ve Fransız turistler doldurdu
Kaş Patara’da atlarla doğa gezisi
Batı Torosların en ucunda bir güzellik Gömbe Yaylası
Antalya`da Avrupa`lının tercih ettiği yer Kaş, Kalkan
XANTHOS / KINIK
PINARA – MİNARE
PATARA / GELEMİŞ
KALKAN
KAŞ / ANTIPHELLOS
APOLLONIA / KILINÇLI
APERLAI/SICAK İSKELESİ
SİMENA / ÜÇAĞIZ KALEKÖY / TEIMIUSSA
KEKOVA ADASI
Kaş
Antiphellos
Kaş , Simena
Patara
Etiketler :

Foto Galeri

kaş - simena
Kaş Simena
Kaş simena
Kaş
Kaş
Kaş
Kaş
Kaş
Kaş
Kaş
Kaş
Kaş
Kaş
Kaş
Kaş
Kaş
Antiphellos
Kaş
Patara
Patara
Patara
Patara
Patara
Patara
Patara
Patara
Patara
Patara
Patara
Patara