19-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Side / Side´de Türkiye´nin en büyük Türk bayrağı dalgalanacak.

Turizmin başkenti sayılan Side´de Türkiye´nin en büyük Türk bayrağı dalgalanacak.
Side Belediyesi, 340 metrekare ebadında 100 metrelik 3 daireden daha büyük olan Türkiye´nin en büyük bayrağını 30 Ağustos Zafer Bayramı´nda göndere çekmeye hazırlanıyor.

Side Belediyesi tarafından Sorgun ile Kumköy yol ayırımlarının kesiştiği kavşakta Türkiye´nin en büyük bayrağı dalgalandırılacak. 61 metre ile Akdeniz bölgesinin en yüksek Türkiye´nin ise 2. büyük direğine çekilecek bayrak, göndere çekilen en büyük Türk bayrağı olacak.

Side´nin yanı sıra Manavgat ve beldelerinin tümünden görülebilecek Türk bayrağının 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 85. yıldönümünde göndere çekilecek olmasının ayrı bir anlamı olacağını söyledi.

Side Belediye Başkanı Osman Delikkulak bu büyüklükte bayrağın en büyük idealleri arasında yer aldığını anlatarak şöyle konuştu: ´Türkiye´nin turizm başkenti olan Side´ye Türkiye´nin en büyük Türk bayrağının yakışacağını düşündük. Araştırmalarımız sonucu göndere çekilmiş bu büyüklükte bir bayrak olmadığını gördük. Dolayısı ile Guinness Rekorlar Kitabı´na da gireceğimize inanıyorum. 340 metrekare ile Türkiye´nin en büyük bayrağı olma özelliğine sahip bayrağımız 61 metre yükseklik ile Akdeniz bölgesinin en büyük, Ankara Ticaret Odası ve Bursa´dan sonra Türkiye´nin 3. büyük bayrak direğinde dalgalanacak. Bayrak direğe asansör yardımıyla çekilecek. Bayrağın dikileceği alanda yapılan çalışmalar ve bayrak için 40 bin YTL harcandı. Türkiye´nin en büyük bayrağını Türk halkı için büyük önem taşıyan 30 Ağustos Zafer Bayramı´nda görkemli bir törenle göndere çekeceğiz.´

29.08.2007 17:10, 6925 kez okundu 0 kez tavsiye edildi.

Diğer Yazılar
Antalya`da Titreyengöl için yeni projeler
Antalya`ya tatil için geldi Müslüman oldu
SİDE , SELİMİYE ( Antalya )
Side Müzesi, Salonları ve Eroslu Lahit
Side 'ye Bir Bakış
Side Müzesi
Side 'nin Tarihi ve Tarihçesi
Türkiye´nin en büyük Türk bayrağı
Side´de Türkiye´nin en büyük Türk bayrağı dalgalanacak.
Side`de Turizm
Antik Side, tam olarak ortaya çikarilacak
Side´de tarihi zenginlikler günişiğina çikariliyor
SiDE`DEKi TARiHi ESERLER ONARILIP, TEMiZLENiYOR.
Side
Etiketler :

Foto Galeri

Antalya Atatürk Caddesi Eski Hali