22-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Kemer / KETOB ve KEMOTEB`in olmazsa olmazı `Sahil Temizliği`

Görüşmeler sonrasında, Valilik nezdinde tüm kurumlar ve üst düzey yetkililer bir araya getirilerek görüşüldü, tartışıldı ve çözümler üretildi.

Halil ÖNCÜ ( KEMER )

Geçtiğimiz hafta içinde Kemer sahilinde yaşanan denizden karaya vuran dışkı, poşet, pet şişe, bardak, öbek öbek tuvalet kağıdı gibi pisliklerin oluşturduğu görüntülerin tekrar yaşanmaması için düğmeye basan KETOB ve KEMOTEB yönetimi, yönetim kurulu başkanı Turan Bayar nezdinde Kaymakamlık, Belediye, GATAB, Liman Başkanlığı, Türkiz marina müdürlüğü, Mavi deniz motorlu taşıma kooperatifi müdürlüğü ve Sahil Güvenlik komutanlığına konunun ciddi boyutlara ulaştığı bilgisini vererek anında çözüm aradı. Görüşmeler sonrasında, Valilik nezdinde tüm kurumlar ve üst düzey yetkililer bir araya getirilerek görüşüldü, tartışıldı ve çözümler üretildi.

KETOB Başkanı Turan Bayar yaptığı açıklamasında, “ Geçtiğimiz hafta nereden geldiğini anlayamadığımız bir çok pisliğin Kemer plajları kıyısına vurduğunu tespit ettik. Temizlik ekiplerimiz bu olumsuz görüntüleri, burada tatillerini geçiren konuklarımıza da çok fazla hissettirmeden gereken temizlikleri yaptılar. Ancak bu görüntülerin sık sık tekrarlanması üzerine bizde konuyu daha detaylı incelemek ve gerekli yerleri bilgilendirmek amacıyla başta valiliğimiz olmak üzere tüm kurumlarımıza yazılı olarak ilettik. Kirliliğin devam etmesi üzerine plajlarımıza almış olduğumuz mavi bayraktan dolayı TÜRÇEV Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü Lokman Atasoy’u da bilgilendirdik. Bunun üzerine TÜRÇEV’den Lokman Atasoy, Antalya Valiliği Çevre ve Orman İl müdürlüğünden çevre mühendisi Ceyla Gencel, Antalya il sağlık müdürlüğünden Hüseyin Yücel, AKTOB Yönetim kurulu üyesi Aslı Bayar Ulukapı, Kemer Belediyesi mavi bayrak sorumlusu Hasan Canlı, Turizm danışma bürosundan Özgür Bey, Mavi deniz motorlu taşıma kooperatif başkanı Turgay Umut, Sahil Gücenlik komutanlığından Başcavuş Ferat Başarslan, KETOB ve KEMOTEB yönetim kurulu temsilcisi Özlem Tuncaelli ve olayı yaşamış otelcilerin de katılımıyla bir heyet oluşturularak yerinde gözlem ve denetim yapılarak bir toplantı yaptık. Özellikle denizlerimizde turizme hizmet eden yatlarımızın bu konuda daha dikkatli olmaları gerektiğini gördük. Biz de KETOB ve KEMOTEB olarak bundan sonra daha dikkatli çalışmalar yapılacağına inanıyor, bu konuya gösterdikleri hassasiyetten dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.”dedi.

26.08.2010 00:00, 5118 kez okundu 0 kez tavsiye edildi.

Diğer Yazılar
Antalya Kemer, Türkiye Hitit Rallisi’ne ev sahipliği yapacak
Tahtalıdağ Olympos Teleferiğine talep var
KETOB ve KEMOTEB`in olmazsa olmazı `Sahil Temizliği`
Kemer Sahillerinde Çevre Temizliği
Kemer`de Almanları yürüyüş turları
Kemer'de deniz mevsimi bitmiyor
Kemer`deki çevre düzenlemeleri
Rus şarkıcı Dima Bilan Antalya`da turistleri coşturdu
TLOS / SAKLIKENT
BELDİBİ , Kemer , Antalya
Savaş gemileri,
TEKiROVA`YA TELEFERiK KURULACAK.
Anatolian Rally , yarin Antalya`da start alacak.
Etiketler :

Foto Galeri