05-12-2023
Forum

Ana Sayfa / Kemer / Kemer`de Almanları yürüyüş turları

20 yıl önce Türkiye’ye gelen ve Türkiye hayranı olan Helmut Kesting eşi Rozemari Kesting , Almanya’dan her yıl bin Alman’ı Kemer’e getirerek onlara Kemer’de Likya yolunda yürüyüş turları düzenliyor.

Halil Öncü- KEMER
20 yıl önce Türkiye’ye gelen ve Türkiye hayranı olan Helmut Kesting eşi Rozemari Kesting , Almanya’dan her yıl bin Alman’ı Kemer’e getirerek onlara Kemer’de Likya yolunda yürüyüş turları düzenliyor. Ülkesinde bir Türk gibi yaşayan ve Türkçeyide sökmeye başlayan Helmut Kesting’in adını arkadaşları Hel Mutlu olarak yapmış.

Majesty Otelleri Genel Koordinatörü Volkan Şimşek’in önerileri ile dört yıldan bu yana konaklama ve tur çıkış noktası olarak Mirage Park Otel’i seçen Helmut Kesting, özellikle Almanların bu yürüyüş turlarına büyük ilgi gösterdiklerini söyledi. Sabah erken saatlerde otelden çıkan grupta en az 20 kişi bulunurken, belirlenen rotada yürüyüşler gerçekleştiriliyor. Yürüyüş noktalarında Phaselis, Olimpos gibi tarihi yer alırken, bölge hakkında katılımcılara bilgiler veriliyor.

Helmut Kesting, “ Kemer doğal güzellikleri ve tarihsel özellikleri ile de çok güzel bir yer. 20 yıl önce geldiğim ve tatil yaptığım bu yere hayran kaldım. Son yıllarda bu güzelliklerin Almanya’da daha iyi tanıtılması amacıyla bizde üzerimize düşeni yapıyoruz. Buraya yürüyüş yapmak için, Likya yolunu görmek ve bölgeyi daha yakından tanımak için özelikle mevsimin uygun olduğu İlkbahar ve sonbahar aylarında Almanya’dan çok sayıda misafiri buraya getiriyoruz. Majesty otelleri Genel Koordinatörü Volkan Şimşek’in bu konuda büyük destekleri var. Kendisine teşekkür ediyorum. Belirlediğimiz programa göre Kemer Bölgesinde Phaselis, Olimpos gibi yerlerde dahil olmak üzere Likya yolunda saatlerce yürüyüşler yapıyoruz. Misafirlerimiz çok memnun kalıyorlar ve Almanya’ya da çok mutlu dönüyorlar.” Dedi.

Sabah erken saatlerde otelden araçlar ile belirlenen noktaya giden yürüyüş tutkunları, güzergahlarda gün boyu yürüyüş yaparken hem doğal ortamı yaşıyor hemde tarihi yerinde görme fırsatı yakalıyorlar.

17.11.2009 12:53, 8106 kez okundu 0 kez tavsiye edildi. Kaynak : ajansbir.com

Diğer Yazılar
Antalya Kemer, Türkiye Hitit Rallisi’ne ev sahipliği yapacak
Tahtalıdağ Olympos Teleferiğine talep var
KETOB ve KEMOTEB`in olmazsa olmazı `Sahil Temizliği`
Kemer Sahillerinde Çevre Temizliği
Kemer`de Almanları yürüyüş turları
Kemer'de deniz mevsimi bitmiyor
Kemer`deki çevre düzenlemeleri
Rus şarkıcı Dima Bilan Antalya`da turistleri coşturdu
TLOS / SAKLIKENT
BELDİBİ , Kemer , Antalya
Savaş gemileri,
TEKiROVA`YA TELEFERiK KURULACAK.
Anatolian Rally , yarin Antalya`da start alacak.
Etiketler :

Foto Galeri

Kemer
Kemer
Kemer
Kemer
Kemer
Kemer
Kemer
Kemer
Kemer
Kemer