19-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Kemer / Savaş gemileri,

Dünya barişi için hazirlanan proje kapsaminda, üç dinin temsilcileri olan Türkiye, Yunanistan ve israil´e ait savaş gemileri ´Tekirova Beldesi açiklarinda bulunan Üçadalar´da´ batirilacak.
Kemer Tekirova Beldesi açiklarinda bulunan Üçadalar´i tanitmak üzere hazirlanan projeyle; Türkiye, Yunanistan ve israil´den üç savaş gemisinin ´bariş için´ Üçadalar mevkiinde batirilmasi hedefleniyor. Tekirova Belediyesi ve Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapi işletme Birliği (GATAB) Başkani Yusuf Uras´in öncülüğünü yaptiği dev projede gemi batirma töreni, üç ülkenin başbakanlarinin katilimiyla gerçekleştirilecek. Çalişmalarin başladiği projeyle ilgili dalgiçlar, gemilerin batirilacaği alanda inceleme yapmaya başladi. Ülke turizmine katki sağlanmasi düşünülen projenin, Türkiye için sembol haline gelmesi hedefleniyor.
Üçadalar Daliş Merkezi´nin Avrupa´nin en iyi 100 daliş merkezinden birisi olduğunu ifade eden Belediye Başkani Yusuf Uras, ´Serik ilçesi´ne bağli Belek Beldesi´nde, üç dinin ibadethaneleri ayni ortamda bulunuyor. Dinler Bahçesi fikrinden yola çikarak hazirlanan projede, biz de üç dini bir kez de Üçadalar´da buluşturmayi amaçliyoruz. Türkiye, Yunanistan ve israil´den 3 savaş gemisi, bu ülkelerin başbakanlarinin katilimiyla gerçekleştirilecek törenle batirilacak. Konuyla ilgili çalişmalarimizi sürdürüyoruz. Çevre, Kültür ve Turizm bakanliklari ile yazişmalarimiza devam ediyoruz. Bakanliklardan gelecek karar doğrultusunda proje netleşecek. Batacak gemiler, hem 3 ülke dinini temsil edecek, hem deniz canlilarina barinak olacak hem de daliş merkezi Tekirova´ya hareket getirecek. Amacimiz, savaş gemilerini batirarak dünyaya bariş mesaji vermek´ diye konuştu.
Öte yandan, Tekirova Belediye Başkani Yusuf Uras, gemilerin batirilmasinin planlandiği Üçadalar açiklarinda inceleme yapti. Uzman dalgiçlar, su altinda keşif yaparak, Belediye Başkani Uras´a bilgi verdi.

30.05.2006 18:25, 8716 kez okundu 0 kez tavsiye edildi.

Diğer Yazılar
Antalya Kemer, Türkiye Hitit Rallisi’ne ev sahipliği yapacak
Tahtalıdağ Olympos Teleferiğine talep var
KETOB ve KEMOTEB`in olmazsa olmazı `Sahil Temizliği`
Kemer Sahillerinde Çevre Temizliği
Kemer`de Almanları yürüyüş turları
Kemer'de deniz mevsimi bitmiyor
Kemer`deki çevre düzenlemeleri
Rus şarkıcı Dima Bilan Antalya`da turistleri coşturdu
TLOS / SAKLIKENT
BELDİBİ , Kemer , Antalya
Savaş gemileri,
TEKiROVA`YA TELEFERiK KURULACAK.
Anatolian Rally , yarin Antalya`da start alacak.
Etiketler :

Foto Galeri