22-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Günümüz Antalya / Üniversite kuruluş çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor

Antalya Üniversitesi kuruluş çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Daha önce 2 No’lu binasının kaba inşaatı tamamlanan üniversitenin lojman ve sosyal tesislerinin temeli atıldı.
Serik Kaymakamı Ahmet ÜMİT, Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil KURTCEPHE, İl Genel Meclisi Üyeleri, Kepez Belediye Başkanı Hakan TÜTÜNCÜ, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin YENİCE, Kadriye Belediye Başkanı İsmail ŞAHİN, Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa EMEK, Serik Emniyet Müdürü Ali KORUCU, ATSO Başkanı Çetin Osman BUDAK, AESOB Başkanı Orhan TOLUNAY, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Basın Mensupları, AKEV Ailesi ve geniş bir katılımcı kitle temel atma töreninde buluştu.
AKEV Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin ÇİÇEK ; yaptığı açılış konuşmasında konukları selamlayarak, üniversite çalışmaları hakkında bilgi verdi ve çalışmalarına destek veren, törene katılan tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.
Daha sonra kitle hitap eden Kadriye Belediye Başkanı İsmail ŞAHİN, Antalya Üniversitesi’yle ilgili gelişmelerden duyduğu sevinci dile getirdi, üniversite çalışmalarına katkılarının süreceğini belirtti.
Antalya Üniversitesi Mütevelli Heyeti adına konuşan AESOB Başkanı Orhan TOLUNAY, AKEV’in zorluklara rağmen giriştiği her işte başarılı olduğu, bu başarının üniversite çalışmalarında da sergileneceğini vurguladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan TÜTÜNCÜ Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.” Özdeyişine değinerek, üniversitelerin öneminden bahsetti. Antalya Üniversitesi’nin kente büyük zenginlik katacağını söyledi.
Serik Kaymakamı Ahmet ÜMİT, göreve başladığı günlerde ilk binasının temeli atılan Antalya Üniversitesi’yle ilgili çalışmaları çok yakından izlediğini belirtti. Bir ilçede üniversite kurulmasının istisna bir durum olduğunu dile getiren Ahmet ÜMİT, üniversitenin haya geçmesiyle birlikte belde ve kent kültürüne,ekonomisine, bilim – sanat hayatına önemli katkılar yapacağını söyledi.
Daha sonra hep birlikte inşaat alanına geçen protokol üyeleri ve konuklar butona basarak, alkışlarlarla, Kadriye’deki Antalya Üniversitesi Öğretim Üyeleri Lojmanları ve Sosyal Tesisleri’nin temel atma çalışmalarını başlattılar.
Daha sonra bütün konuklar AKEV’in hazırladığı iftar yemeğine geçip, akşamın ilerleyen saatlerine kadar üniversite çalışmaları konusunda sohbet ettiler.

31.08.2009 13:04, 5557 kez okundu 0 kez tavsiye edildi.

Diğer Yazılar
Deniz Kaplumbağalarını Havai Fişekler Tehdit Ediyor !
Türkiye’yi neden tercih ediyorlar?
2023 hedefi; yılda 2 milyon yabancı hasta
Tarihi Kargıhan'ın turizme kazandırılması için ilk adım atıldı
Atatürk Kültür Merkezi açılıyor
Tramvay seferlerinde piyano ve keman keyfi
13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali ve programı
Antalya Aquarium`un temeli atıldı
İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı` kazıları başladı
Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
Dünyanın Gözü Antalya Altın Portakal Film Festivalinde
Altın Portakal`da Uluslararası Yarış Başladı
Altın Portakal Film Festivali içinde bu yıl oyunculuk atölyesi kurulacak.
2011 Antalya Büyükşehir ücretsiz Yaz Spor Okulu açıyor
Antalya`da 2011 Gençlik Kampı Açılıyor
Antalya Kepez Belediyesinden Yörüklere Park
Antalyalılara fiber internet
Atatürk Caddesi Işıklar gibi olacak
Yivli Minare çekim merkezi oluyor
Etiketler :

Foto Galeri