23-02-2024
Forum

Ana Sayfa / Günümüz Antalya / Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzurlu Kurban Bayramı geçirmesi için çalışmalarına başladı. Kurban kesim noktaları belirlenirken, birimler arasında görev dağılımı yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı rahat ve huzurlu geçirmesi için gereken tedbirleri alıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü, Zabıta ve İtfaiye başta olmak üzere birçok birim, Kurban Bayramı hazırlıklarına başlarken, belediye birimleri arasında koordinasyonun sağlanması için görevlendirmeler yapıldı. Büyükşehir Belediyesi, Yeşilbahçe Kapalı Cumartesi Pazarı (Dedeman karşısı), Meltem Mahallesi LPG’li araç muayene istasyonunu (Yeni Adliye Sarayı yanı) kurban kesim yerleri olarak belirledi. 2 noktada güvenlik, sağlık ve çevre güvenliği açısından da tedbirler alınacak. Veteriner Müdürlüğü ücretsiz kesim yerlerinde kurbanlıkların canlı ve kesim sonu muayenelerini yapacak, Sağlık Müdürlüğü çalışanları da olası yaralanmalara karşı kesim yerlerinde hazır bulunacak.

KOORDİNELİ ÇALIŞMA OLACAK

Bayramda Zabıta Dairesi Başkanlığı’nda çalışan personel görevde olacak. Arife günü açık yiyecek ve içecek üretimi ile satışını gerçekleştiren iş yerlerinde denetimlerini arttıracak olan zabıta ekipleri, Uncalı ve Andızlı mezarlıklarında da halkın mezarları rahat ziyaret edebilmesi için gereken tedbirleri alacak. Vatandaşlar, şikayetlerini 249 50 84 numaralı zabıta merkezine bildirebilecek. ASAT Genel Müdürlüğü de su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında nöbetçi ekip bulunduracak. ASAT yetkilileri, vatandaşın herhangi bir su arızası durumunda ALO ASAT 185 numaralı telefonu 24 saat arayabileceklerini kaydetti.

BİRİMLERE GÖREVLENDİRMELER YAPILDI

İtfaiye Dairesi Başkanlığı da bayram boyunca görevde olacak. İtfaiye ekipleri 10 ayrı grup, 250 personelle 24 saat çalışmalarını sürdürecek. Merkez grup başta olmak üzere, Cumhuriyet İtfaiye İstasyonu, Fener, Döşemealtı, Varsak, Aksu, Beldibi, Kaleiçi, Çamlıbel, Gürsu grupları ve motorize ekipler olası bir yangına karşı 24 saat göreve hazır olacak. Vatandaşlar olası yangın ihbarını ALO İTFAİYE 110 numaralı telefona yapabilecek. Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mezarlıklarda da gerekli önlemler alınacak. Andızlı ve Uncalı mezarlıklarında Arife günü ve bayramda 9 din görevlisi hazır bekleyecek. Mezarlıklarda vatandaşlara şeker ikram edilecek.

28.10.2011 00:00, 5920 kez okundu 0 kez tavsiye edildi. Kaynak : antalya.bel.tr

Diğer Yazılar
Deniz Kaplumbağalarını Havai Fişekler Tehdit Ediyor !
Türkiye’yi neden tercih ediyorlar?
2023 hedefi; yılda 2 milyon yabancı hasta
Tarihi Kargıhan'ın turizme kazandırılması için ilk adım atıldı
Atatürk Kültür Merkezi açılıyor
Tramvay seferlerinde piyano ve keman keyfi
13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali ve programı
Antalya Aquarium`un temeli atıldı
İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı` kazıları başladı
Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
Dünyanın Gözü Antalya Altın Portakal Film Festivalinde
Altın Portakal`da Uluslararası Yarış Başladı
Altın Portakal Film Festivali içinde bu yıl oyunculuk atölyesi kurulacak.
2011 Antalya Büyükşehir ücretsiz Yaz Spor Okulu açıyor
Antalya`da 2011 Gençlik Kampı Açılıyor
Antalya Kepez Belediyesinden Yörüklere Park
Antalyalılara fiber internet
Atatürk Caddesi Işıklar gibi olacak
Yivli Minare çekim merkezi oluyor
Etiketler :

Foto Galeri

Antalya Saat Kulesi Olduğu Gibi Duruyor