22-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Günümüz Antalya / Antalya Kemer`de Alkol komasına giren genç öldü

Almanya`dan tatil için Kemer`e gelen 11 öğrenciden 5`i, konakladıkları otelde aşırı alkol alınca biri öldü, 4`ü de tedavi altına alındı.
Almanya`da öğrenim gören Türk ve Alman 11 öğrenci ve bir öğretmen, 22 Martta Kemer`e gelerek, ilçe merkezindeki bir otele yerleştiler.

Öğrencilerden Jean Piere Follkovt (18), Jan Lange (18), Dustin Krabbe (18), Hendrik Barkow (18) ve Rafael Neca (21) dün gece, otel yakınlarındaki bir marketten votka satın alarak odalarında içmeye başladılar. Aşırı alkol alan Alman öğrencilerden Rafael Neca`nın, bir süre sonra hareketsiz kalması üzerine diğer öğrenciler otel yetkililerine haber verdiler. Otelin karşısındaki Özel Anadolu Hastanesinden gelen sağlık ekipleri, alkol komasına girdiği sanılan Rafael Neca`ya ilk müdahaleyi yaptı. Ancak Rafael Neca`nın olay yerinde öldüğü belirlendi.

Çok miktarda alkol aldıkları öne sürülen diğer Alman öğrencilerden Jean Piere Follkovt, Jan Lange, Dustin Krabbe ve Hendrik Barkow da Kemer Anadolu Hastanesinde tedavi altına alındı. Sağlık durumunun ağır olduğu belirtilen Jean Piere Follkovt ile Jan Lange ilk müdahalenin ardından Antalya Anadolu Hastanesine sevk edildiler.

-İDDİALAR-

Öğrencilerden bir grubun, tatilin ilk günlerinden itibaren çok miktarda alkol almaları ve gürültü yapmaları üzerine öğretmenleri tarafından birkaç kez uyarıldıkları öğrenildi. Otel yönetiminin bunun üzerine bu gençlere alkol servisini yasakladığı, bu nedenle gençlerin, gizlice dışarıdan odalarına alkol soktukları belirtildi.

Almanya`dan gelen öğrenci grubu arasında yer alan ve adını açıklamayan Türk asıllı bir genç kız, AA muhabirine, `22 Marttan beri oteldeyiz. Vefat eden arkadaşımız geldiğimiz günden beri içiyordu. Geçtiğimiz salı günü öğleden sonra öğretmenimiz ona içkiyi yasaklamıştı. Birkaç kez de uyardı. Dinlemedi. Dışarıdan içki almışlar. Geçtiğimiz akşam da odalarında çok gürültü yaptılar. Öğretmen bu konuda da uyarmıştı` dedi.

Otel Genel Müdürü Osman Kafadar da AA muhabirine, Alman gencin ölümüyle ilgili çelişkili bilgiler bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:
`Öğrenciler, sürekli farklı şeyler söylüyor. Bir öğrenci, ölen ve tedavi altına alınan Alman gençlerin parfüm de içtiklerini, bir diğeri uyuşturucu hap aldıklarını iddia ediyor. Bir başkası da uyuşturucu kullandıklarını öne sürüyor. Biz alkolden şüphelendik. Otelden bu gençlere alkol servisi yapılması yasaklanmıştı. Vefat eden gencin ilk günlerdeki aşırı alkol tüketiminden sonra son 24 saattir alkol almadığını biliyorduk. Olaya Cumhuriyet Savcılığı el koydu. Savcılık, odada bulunan bir içki şişesine el koymuş. Dışarıdan odaya içki getirdikleri anlaşılıyor. Ama henüz net bir bilgi yok. Çünkü sağlıklı bilgi alamıyoruz. Bu öğrenciler geldiklerinden beri otel çalışanlarını da çok uğraştırdı.`

30.03.2009 11:59, 4288 kez okundu 0 kez tavsiye edildi. Kaynak : aa

Diğer Yazılar
Deniz Kaplumbağalarını Havai Fişekler Tehdit Ediyor !
Türkiye’yi neden tercih ediyorlar?
2023 hedefi; yılda 2 milyon yabancı hasta
Tarihi Kargıhan'ın turizme kazandırılması için ilk adım atıldı
Atatürk Kültür Merkezi açılıyor
Tramvay seferlerinde piyano ve keman keyfi
13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali ve programı
Antalya Aquarium`un temeli atıldı
İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı` kazıları başladı
Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
Dünyanın Gözü Antalya Altın Portakal Film Festivalinde
Altın Portakal`da Uluslararası Yarış Başladı
Altın Portakal Film Festivali içinde bu yıl oyunculuk atölyesi kurulacak.
2011 Antalya Büyükşehir ücretsiz Yaz Spor Okulu açıyor
Antalya`da 2011 Gençlik Kampı Açılıyor
Antalya Kepez Belediyesinden Yörüklere Park
Antalyalılara fiber internet
Atatürk Caddesi Işıklar gibi olacak
Yivli Minare çekim merkezi oluyor
Etiketler :

Foto Galeri

İnek, öküz, hızlı tren, gençler