15-04-2021
Forum

Ana Sayfa / Hikaye, Masal ve Eğitici / YAşLI ADAM VE ÇOCUKLAR

Yaşli bir adam emekliye ayrilir ve kendine bir lisenin yaninda küçük bir ev alir. Emekliliğinin ilk bir kaç haftasini huzur içinde geçirir ama sonra ders yili başlar.
Okullarin açildiği ilk gün, dersten çikan öğrenciler yollarinin üzerindeki her çöp bidonunu tekmelerler, bağirip, çağirarak. Bu çekilmez gürültü günler sürer ve yaşli adam bir önlem almaya karar verir.
Ertesi gün çocuklar gürültüyle evine doğru yaklaşirken, kapisinin önüne çikar, onlari durdurur ve, `Çok tatli çocuklarsiniz, çok da eğleniyorsunuz. Bu neşenizi sürdürmenizi istiyorum sizden. Ben de sizlerin yaşindayken ayni şekilde gürültüler çikarmaktan hoşlanirdim, bana gençliğimi hatirlatiyorsunuz. Eğer her gün buradan geçer ve gürültü yaparsaniz size her gün 1 dolar vereceğim` der.
Bu teklif çocuklarin çok hoşuna gider ve gürültüyü sürdürürler. Birkaç gün sonra yaşli adam yine çocuklarin önüne çikar ve onlara şöyle der, `Çocuklar enflasyon beni de etkilemeye başladi, bundan böyle size sadece 50 sent verebilirim.`
Çocuklar pek hoşlanmazlar ama yine devam ederler gürültüye. Aradan bir kaç gün daha geçer ve yaşli adam yine karşilar onlari.
`Bakin` der, `Henüz maaşimi alamadim bu yüzden size günde ancak 25 sent verebilirim, tamam mi?`
`Olanaksiz bayim` der içlerinden biri, `Günde 25 sent için bu işi yapacağimizi saniyorsaniz yaniliyorsunuz. Biz işi birakiyoruz.`

19.11.2002 09:04, 6807 kez okundu 0 kez tavsiye edildi.

Diğer Yazılar
Cindy Sheenan 'ın G.Bush 'a Mektubu
Diplomasi Böyle Birşey
Motivasyonunuzu Artirmada Öneriler
Keşke
Söylenmemiş Son Sözümsün...
Yalnizlik halleri
Evli erkeğin evrimi...
Chat dedikleri olay...
Atların inleri

AşK ÖğÜTLERi
YAşLI ADAM VE ÇOCUKLAR
KIRIK KANAT
Dost...
Durun ve Düsünün
Sevginin Sadece Sözünü Edenlerle ...
Tatli Cadi !!!
%2 Testi
Birlikten Kuvvet Doğar
Bir Kutu Dolusu Yaşam Gönderiyorum Sana
Etiketler :

Foto Galeri

Kardan Adamların Cenazesi
Kardan adam, çocukken