10-07-2020
Forum

Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Antalya Buluta Taşınıyor

Türkiye’de Microsoft Hyper-V platformu üzerinde bulut bilişim (Cloud) hizmetini veren ilk hosting firması olan DorukNet Bulut Bilişim Bilgilendirme Toplantıları’nın üçüncüsünü Antalya’da gerçekleştirdi.
27 Mayıs Cuma Günü Best Western Khan Hotel’de gerçekleştirilen toplantıya Antalya’nın iş ve teknoloji dünyasındaki önemli temsilcileri katıldı.

DorukNet, yaklaşık sekiz ay süren çalışma ve toplam 1,5 milyon dolarlık yatırımla faaliyete geçirdiği DorukCloud hizmetini ve bulut bilişim ile ilgili merak edilen tüm konuların irdelendiği özel bilgilendirme toplantılarının üçüncüsünü İstanbul ve İzmir’in ardından Antalya’da düzenledi. Toplantıda bulut bilişimin avantajları örneklerle katılımcılarla paylaşıldı.

DorukCloud hizmetinin ayrıcalıklarından faydalanmak, detaylı bilgi almak isteyen şirketler için düzenlenen toplantı büyük ilgi gördü. Toplantı kapsamında konuşma yapan DorukNet Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şenol Doyranlı, DorukNet’in 18 yıl boyunca veri merkezi hizmetlerine odaklandığını, kurumsal yapılara özel olarak sundukları hizmet ve teknik destek altyapılarının bulut bilişim yatırımı yapacak şirketler için önemli bir güvence oluşturduğunu belirtti.

Bulut bilişimin en önemli faydalarından biri firmaların bilişim teknolojileri alanındaki yatırımlarını ciddi oranda düşürmesi. Firmalar bulut bilişim sayesinde bilişim teknolojilerindeki kaynaklarını kullandıkları kadar ödeyecekler. Bulut bilişim ile saniyeler içinde kaynak artırımı yapabilecekler. Firmalar artık sunucu, işletim sistemi ve yazılımları satın almayıp, bu kaynakların ihtiyaç duydukları kadarını üstelik istedikleri süre boyunca “hizmet” olarak kullanabilecekler. Firmalar uygulamalarını her zaman en güncel BT kaynağı (sunucu, yazılım vb) üzerinde ve çok yüksek servis sürekliliği ile hiçbir yatırıma ihtiyaç duymadan çalıştırabilecekler.

DorukCloud, daha iyi bir yol
Bulut bilişim servisi, sunulacak olan servislerin hangi lokasyon ya da sunucu üzerinde bulunduğu fark etmeksizin, sanallaştırma teknolojisi ile geniş bir hizmet alanına yayılması anlamına gelmektedir. Bulut bilişim sisteminin, bilişim sektörüne kattığı değerler arasında esneklik, verimlilik, yüksek erişilebilirlik ve tüm bu avantajların yanında karlılık vardır. Bu yüzden bulut bilişim hizmetine kelime anlamı olarak yüksek erişilebilirlik , esneklik, verimlilik, ve kârlılık diyebiliriz.

09.06.2011 00:00, 3956 kez okundu 0 kez tavsiye edildi. Kaynak : ajansbir

Diğer Yazılar
Hayvanlar aleminde son 40 yılın en büyük keşfi
14 yılda nükleer güçte 26 asteroid düştü
Apple`dan geri dönüşüm hamlesi
Uzay`dan Dünya muhteşem gözüküyor
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Bütçe Komisyonu Görüşmeleri
Türkiye Girişimcileri Ödül Töreni…
50 milyon virüse karşı mücadele verecekler
Cep telefonları ve Baz İstasyonları Denetim Altında
Güvenli İnternet Kullanımı için Öneriler
Antalya Buluta Taşınıyor
Trend Micro çocuk pornosuna savaş açtı
PTT`den posta tarihini değiştirecek proje
Sonsuzluğun ve Evrenin İlk Fotoğrafları Çekldi
Görme Engelller için Araba Üretiliyor
Kısmi Ay Tutulması
Google TV ve Internet
Online Gold Rush- Geleceğin İnternet Perakendeciliği
Youtube Yasağına Devam
MBIS`ten Yazılım Danışmanları Yetiştirme Programı
Ferrariniz Takipte
Etiketler :

Foto Galeri