22-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Günümüz Antalya / Antaly Kazım Özalp Caddesi'nde altyapı çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kent Merkezini Güzelleştirme Projesi’ kapsamında Kazım Özalp Caddesi’nde yürütülen çalışmalar sistemli bir şekilde ilerliyor.

Caddenin alt yapısı tüm kurumların koordineli çalışmasıyla aynı anda yapılıyor. Ortak çalışmanın ardından cadde bir daha kazılmamak üzere yeniden düzenlenecek.Kent merkezinde sürdürdüğü çevre düzenleme çalışmalarını Mayıs ayına kadar bitirmeyi hedefleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını sistemli ve planlı yürütüyor. Kazım Özalp Caddesi’nde devam eden çalışmalarda, caddenin bir daha kazılmaması için tüm alt yapı kurumları ile koordinasyon sağlanarak, ortak kazı gerçekleştiriliyor. TELEKOM alt yapı konusunda çalışmalarını bitirirken, ASAT da bölgedeki yağmursuyu drenaj, içme suyu ve atık su çalışmalarını tamamlamak üzere. AKEDAŞ ise önümüzdeki günlerde çalışmalarına başlayacak. Doğalgaz ve MOBESE çalışmalarının ardından caddenin altyapısı tamamıyla bitirilmiş olacak ve bir daha kazılmayacak. Alt yapının ardından zemine beton dökülecek ve üzerine taş kaplama döşenecek. Devam eden çalışmalarda esnafın mağdur olmaması için her türlü özen gösteriliyor. Çalışmalar esnafın ve halkın desteği ile hızla sürüyor.

PROJE NASIL OLACAK
Toplam 15 bin metrekare alanı kapsayan proje ile Kapalı Yol, granit ve diabaz doğal taşlarla kaplanacak. Cadde boyunca yaya aksını bozmayacak şekilde seyir ve dinlenme alanları oluşturarak caddenin hareketliliğine uygun şekilde kent mobilyaları yerleştirilecek. Kışlahan’ın önünde bulunan su havuzu korunarak, daha güzel hale getirilecek. Proje kapsamında ayrıca 4 adet küçük su havuzu ile bitki havuzları da yer alacak. Dekoratif aydınlatma direkleri ve süslemelerle cadde ışıl ışıl olacak. Proje, engelli vatandaşların ulaşımını rahat sağlayabilecekleri özel düzenlemeleri barındırıyor. Yol boyunca kaplama malzemesine uygun olarak görme engelliler için oluklu kılavuz çizgileri ile tekerlekli sandalye kullanımını kolaylaştırıcı rampalar bulunacak. Projede, cadde üzerinde asma-germe membran çatı örtülü prefabrik bir sergi alanı da tasarlandı. Antalya bir sergi alanına daha kavuşurken Kapalı Yol, kültürel anlamda bir çekim merkezine de dönüşecek.

14.03.2011 01:00, 4542 kez okundu 0 kez tavsiye edildi. Kaynak : antalya.bel.tr

Diğer Yazılar
Deniz Kaplumbağalarını Havai Fişekler Tehdit Ediyor !
Türkiye’yi neden tercih ediyorlar?
2023 hedefi; yılda 2 milyon yabancı hasta
Tarihi Kargıhan'ın turizme kazandırılması için ilk adım atıldı
Atatürk Kültür Merkezi açılıyor
Tramvay seferlerinde piyano ve keman keyfi
13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali ve programı
Antalya Aquarium`un temeli atıldı
İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı` kazıları başladı
Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
Dünyanın Gözü Antalya Altın Portakal Film Festivalinde
Altın Portakal`da Uluslararası Yarış Başladı
Altın Portakal Film Festivali içinde bu yıl oyunculuk atölyesi kurulacak.
2011 Antalya Büyükşehir ücretsiz Yaz Spor Okulu açıyor
Antalya`da 2011 Gençlik Kampı Açılıyor
Antalya Kepez Belediyesinden Yörüklere Park
Antalyalılara fiber internet
Atatürk Caddesi Işıklar gibi olacak
Yivli Minare çekim merkezi oluyor
Etiketler :

Foto Galeri