22-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Günümüz Antalya / Antalya bisiklet kenti olacak

Antalya'nın bisiklet kenti olması için ilk adım atıldı. Antalya'da kuzeyden merkeze doğru belirlenen pilot bisiklet yolunun tasarımı için çalışmalara başlanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığının, Bisikletli Ulaşım Projesi kapsamında düzenlediği ve üç gün süren 'Antalya Bisikletle Bütünleşik Ulaşım Planlaması Çalıştayı' sona erdi. Bisiklet yollarını destekleyen grupların ve bisiklet güzergahı üzerindeki mahalle muhtarlarının katıldığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Projeler Koordinatörü Nurettin Tonguç başkanlığında yapılan çalıştayda, bisikletli ulaşım projesinin süreçleri hakkında bilgi verildi.

Nurettin Tonguç, Antalya'nın bisiklet kullanımı için çok elverişli bir şehir olduğunu belirtti. Antalya'da pilot bisiklet yolu oluşturacaklarını bildiren Tonguç, şunları söyledi:

''Antalya, bisiklet yolu konusunda ilk adımı atıyor. Antalya, bisiklet kullanımı için en uygun yer. Amacımız, bisikleti ulaşım aracı olarak kabul ettirmek. Bisiklet yolunun tasarım aşamasındayız. Bisiklet yolunun geçeceği kavşakların düzenlemeleri yapılacak. Yapacağımız düzenlemelerle bisikleti kullananlara güvenli yolları belediye olarak biz hazırlayacağız.''

Tonguç, pilot bisiklet güzergahı olarak Çallı kavşağından başlayarak Turgut Reis Caddesi, Teomanpaşa Caddesi ve Milli Egemenlik Caddesi'ni belirlediklerini belirterek, ''Kuzeyi merkeze bisikletle bağlayacağız'' dedi.

Tonguç, Antalya'daki bisiklet yolu ağını belirlediklerini de vurgulayarak, ''Antalya bisiklet kenti olacak'' dedi.

ÜÇ GÜNLÜK ÇALIŞTAY
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı'nın 'Bisikletli Ulaşım Projesi' kapsamında, ABD merkezli Embarq- Sürdürülebilir Ulaşım Merkezi Türkiye ve Hollanda merkezli I-CE (Interface for Cycling) adlı sivil toplum örgütleri ile düzenlediği “Antalya-Bisikletle Bütünleşik Ulaşım Planlaması 3'üncü Çalıştayı” 28 Şubat 2 Mart 2011 tarihleri arasında yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda üç gün devam eden çalıştayda, bisiklet yolu için belirlenen pilot koridor üzerinde çalışmalar yürütüldü. Kesitler, parklanmalar ve geçişler üzerinde yeni planlamaların yanı sıra, şehir içindeki alternatif yollar gözden geçirildi.

14.03.2011 01:00, 4863 kez okundu 0 kez tavsiye edildi. Kaynak : antalya.bel.tr

Diğer Yazılar
Deniz Kaplumbağalarını Havai Fişekler Tehdit Ediyor !
Türkiye’yi neden tercih ediyorlar?
2023 hedefi; yılda 2 milyon yabancı hasta
Tarihi Kargıhan'ın turizme kazandırılması için ilk adım atıldı
Atatürk Kültür Merkezi açılıyor
Tramvay seferlerinde piyano ve keman keyfi
13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali ve programı
Antalya Aquarium`un temeli atıldı
İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı` kazıları başladı
Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
Dünyanın Gözü Antalya Altın Portakal Film Festivalinde
Altın Portakal`da Uluslararası Yarış Başladı
Altın Portakal Film Festivali içinde bu yıl oyunculuk atölyesi kurulacak.
2011 Antalya Büyükşehir ücretsiz Yaz Spor Okulu açıyor
Antalya`da 2011 Gençlik Kampı Açılıyor
Antalya Kepez Belediyesinden Yörüklere Park
Antalyalılara fiber internet
Atatürk Caddesi Işıklar gibi olacak
Yivli Minare çekim merkezi oluyor
Etiketler :

Foto Galeri