10-07-2020
Forum

Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Online Gold Rush- Geleceğin İnternet Perakendeciliği

Jones Lang LaSalle, hızla değişen ve gelişen global perakende sektörünün, önümüzdeki 10 yıllık dönemine ışık tutacak interaktif web sitesi Retail 2020’nin üçüncü bölüm çalışması “Online Gold Rush- Geleceğin İnternet Perakendeciliği” başlığıyla yayınlandı

Online Gold Rush, gelecek nesil online perakende yeniliklerinin kaynağını araştırıyor. Rapor; yeni perakende girişimcilerinin perakende deneyimleri olmamasına karşın, bazılarının ise kısa bir dönemde "sıfırdan kahramana" dönüşeceğine dikkat çekiyor. Online Gold Rush, ayrıca bazı geleneksel mağaza perakendecilerinin online dünyaya yönelmekte yavaş davrandıklarına değinerek, internetin sunduğu faydalardan yararlanabilmeleri için nelere ihtiyaçları duyduklarını inceliyor.

Jones Lang LaSalle, Perakende Direktörü Nilgün Dil Erman: "Online perakendecilik halen gelişme aşamasındadır. Ancak önümüzdeki on yılda internetin sunduğu perakende olanakları, online perakende sektörüne giriş yapabilmek için var olan engellerin azalması ve tüketicilere sağlanan kolaylıkların artmasıyla; bu durum büyük bir değişim gösterecek. Birçok mağaza perakendecisi online alışveriş olanaklarından faydalanmalarına rağmen, bunların çok azı internette yeni işler ve iş modelleri geliştirdi. Önümüzdeki on yıl için perakendecilikteki gerçek yenilik online dünyada olacak ve ‘perakendeci olmayan’ girişimciler bu akıma öncülük edecek. Tüketicilerin perakende deneyimleri, yeni satış teknikleri, ürünlerin teslimi, ödeme sistemleri ve iade politikaları köklü değişiklikler gösterecek" dedi.

Nilgün Dil Erman "Online alışveriş portallarının ana cadde ya da alışveriş merkezi işletme maliyetleri gibi endişeleri bulunmuyor. Internet üzerindeki iş modellerinin kaçınılmaz olmasına, emlak portföyünün ve ihtiyaçlarının yeniden değerlendirilmesi sürecinin engellenemez olmasına rağmen, yine de perakendeciler fiziksel olarak da varlıklarını sürdürmeye devam edecekler. Fakat perakendecilerin fiziksel varoluşları değişecek, yenilikçi eğlence ve gıda tesisleriyle tüketicilere ilgi çekici perakende deneyimi sağlamak zorunda kalacaklar. Bunun yanı sıra online siparişler için dağıtım ana merkezleri gibi yeni emlak ihtiyaçları ortaya çıkacak. Ayrıca, marka bilinirliğini yükseltmek için online perakendeciler, perakende lokasyonlarında yer alacaklar" dedi.

18.06.2010 00:00, 4213 kez okundu 0 kez tavsiye edildi. Kaynak : Ajansbir

Diğer Yazılar
Hayvanlar aleminde son 40 yılın en büyük keşfi
14 yılda nükleer güçte 26 asteroid düştü
Apple`dan geri dönüşüm hamlesi
Uzay`dan Dünya muhteşem gözüküyor
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Bütçe Komisyonu Görüşmeleri
Türkiye Girişimcileri Ödül Töreni…
50 milyon virüse karşı mücadele verecekler
Cep telefonları ve Baz İstasyonları Denetim Altında
Güvenli İnternet Kullanımı için Öneriler
Antalya Buluta Taşınıyor
Trend Micro çocuk pornosuna savaş açtı
PTT`den posta tarihini değiştirecek proje
Sonsuzluğun ve Evrenin İlk Fotoğrafları Çekldi
Görme Engelller için Araba Üretiliyor
Kısmi Ay Tutulması
Google TV ve Internet
Online Gold Rush- Geleceğin İnternet Perakendeciliği
Youtube Yasağına Devam
MBIS`ten Yazılım Danışmanları Yetiştirme Programı
Ferrariniz Takipte
Etiketler :

Foto Galeri