22-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Kumluca / Halk oyunları Türkiye finali Kumluca'da yapıldı

Kumluca Karatepe Stadyumu'nda gerçekleştirilen Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen Yaygın Eğitim Kurumları arası Stilize dal Halk Oyunları yarışmasında birincilik Denizli Halk Eğitim Müdürlüğü’ nün oldu.

Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Yusuf Yurdugül, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun, Emniyet Müdürü Mehmet Dönmez, daire amirleri, siyasi parti ilçe temsilcileri ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleşti.

Organizasyonda büyük katkısı olan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da, halk oyunları Türkiye finallerinin bu yıl üçüncüsünün Kumluca'da gerçekleştirildiğini hatırlatarak, bundan dolayı da büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi. Halk oyunları yarışmalarına bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini belirten Çetinkaya, Türk halk oyunlarının, TürKlüğün simgesi, örf, adet, gelenek ve yaşamın bir parçasını anlattığını, bundan dolayı da burada bulunan Türkiye'nin değişik illerinden gelen tüm ekiplere hoş geldiniz diyerek yarışmada başarılar diledi.

Türkiye’ nin değişik illerinde düzenlenen bölge yarışmalarında dereceye girerek Türkiye finaline katılmaya hak kazanan 12 ekip, yaklaşık 6 saat süren gösterilerini sundu. Jüri tarafından yapılan değerlendirmede 91.80 puan alan Denizli Merkez Halk Eğitim Müdürlüğü birinci, 91.20 puan alan Gaziantep Şahinbey Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ikinci ve 89.40 puan alan İzmir Gaziemir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü de üçüncü oldu.

18.06.2010 00:00, 4846 kez okundu 0 kez tavsiye edildi. Kaynak : Ajansbir

Diğer Yazılar
Halk oyunları Türkiye finali Kumluca'da yapıldı
Halk oyunları Türkiye finali Kumluca'da yapıldı
Geleneksel Rhadiopolis Yürüyüşü
10. Kumluca tarım ve seracılık festivali
Kumluca ve Finike ilçeleri arasında yaban keçisi av sezonu başladı
Kumluca Hakkında Herşey ve Tarihçesi
Kumluca Tarihi Yerleri
Etiketler :

Foto Galeri