22-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Günümüz Antalya / Antalya Sanatla buluşuyor, Fazıl Say Kepez`de

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez’i sanatla buluşturuyor. Dünyaca ünlü Piyanist Fazıl Say 16 Kasım’da Antalyalılara Yenimahalle Semt Evi’nde ücretsiz özel bir konser verecek.

Antalya’yı kültür ve sanat kenti yapma yolunda büyük hizmetler veren Başkan Akaydın, Kepez halkını sanatla buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Antalya’nın kültür ve sanat kenti olması için yoğun çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi 10. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında, özel ve çok anlamlı bir konser düzenliyor. Büyükşehir Belediyesi Piyano Festivali’ni, ana mekânı olan Antalya Kültür Merkezi’nin (AKM) dışına çıkarıp Kepez’de Antalyalılarla buluşturacak.

Bu kapsamda Festival Genel Sanat Yönetmeni Fazıl Say, 16 Kasım Pazartesi günü saat 14.30’da Yenimahalle Semt Evi’nde ücretsiz konser verecek. Antalya’nın kültürel kimliğinde önemli bir yeri olan festivalin, program dışı bu özel konser ile Antalya ve Antalyalılarla daha da bütünleşmesi amaçlanıyor.

SAY; “ANTALYALILARIN PİYANOYA İLGİSİ BENİ UMUTLANDIRIYOR.”

Antalyalıların festivale yoğun ilgisinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Fazıl Say; “Antalya’nın en büyük konser salonu AKM, tüm konserlerimizde dolup taşıyor. Açılış konserimizde koridorlar doldu, hatta sahneye 200 sandalye daha koymak zorunda kaldık. Onuncu yılında festivalimizin geldiği bu nokta beni gururlandırıyor. Antalyalıların piyanoya ilgisi bir sanatçı olarak beni umutlandırıyor. Bu anlamda Başkan Akaydın, festival kapsamında Kepez’de ücretsiz bir “halk konseri” gerçekleştirmeyi önerdi. Başkanımızın bu fikrini büyük bir memnuniyetle kabul ettim. 16 Kasım’da Antalyalılarla Kepez’de buluşacağız” dedi.

AKAYDIN; ‘FESTİVAL HEYECANINI KEPEZ’DE YAŞATACAĞIZ”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın da, Piyano Festivali’nin kent kimliğinde önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Festival heyecanının Antalya’nın başka bir köşesine taşınacağını belirten Akaydın, “Büyükşehir Belediyesi olarak festivalimizi Kepez bölgesinde halkla buluşturuyoruz. Her zaman söylediğim gibi Antalya’nın kültür ve sanat kenti olması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu kapsamda belki de daha önce hiç klasik müzik dinlememiş, bir piyano konserine gitmemiş hemşehrilerimin de bu festivale yaklaşmasını istedim. Bu nedenle Fazıl Say’ın bu özel konseri Kepez’de Yenimahalle Semt Evi’nde olacak. Kepez’i ve Kepez halkını sanatla buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi. Fazıl Say’ın 10 yıldır Antalya için çalıştığına dikkat çeken Akaydın, “Ülkemizi, dünyanın dört bir yanında başarıyla temsil eden Fazıl Say, Antalya’ya uluslararası düzeyde çok iyi bir festival kazandırıyor. Bu, kentimiz ve biz Antalyalılar için çok büyük bir şans. Kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

17.11.2009 12:59, 4771 kez okundu 0 kez tavsiye edildi. Kaynak : ajansbir.com

Yorumlar

17-06-2010 20:47:40 | Ömer | 88.25..xxx

Antalya'da bu tarz etkinliklerin devamını bekliyoruz.

Diğer Yazılar
Deniz Kaplumbağalarını Havai Fişekler Tehdit Ediyor !
Türkiye’yi neden tercih ediyorlar?
2023 hedefi; yılda 2 milyon yabancı hasta
Tarihi Kargıhan'ın turizme kazandırılması için ilk adım atıldı
Atatürk Kültür Merkezi açılıyor
Tramvay seferlerinde piyano ve keman keyfi
13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali ve programı
Antalya Aquarium`un temeli atıldı
İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı` kazıları başladı
Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
Dünyanın Gözü Antalya Altın Portakal Film Festivalinde
Altın Portakal`da Uluslararası Yarış Başladı
Altın Portakal Film Festivali içinde bu yıl oyunculuk atölyesi kurulacak.
2011 Antalya Büyükşehir ücretsiz Yaz Spor Okulu açıyor
Antalya`da 2011 Gençlik Kampı Açılıyor
Antalya Kepez Belediyesinden Yörüklere Park
Antalyalılara fiber internet
Atatürk Caddesi Işıklar gibi olacak
Yivli Minare çekim merkezi oluyor
Etiketler :

Foto Galeri