14-08-2020
Forum

Ana Sayfa / Sağlık / Ramazan`da iftar yemekleri kiloya dönüşmesin

Formunuzu en doğal ve sağlıklı şekilde egzersiz yaparak korursunuz. Özellikle sabah yapılan sporun yağ yakımına katkısı büyük. Uzmanlar özellikle Ramazan’da sabah sporunun daha faydalı olacağını ifade ediyor
Akşam yemeği ve gece boyunca atıştırdığınız yiyecekleri Ramazan ertesi kilo olarak taşımak istemiyorsanız özellikle sabah egzersiz yapmalısınız.

Sabahları yapılan spor, yağ depolarınızın kullanılmasını, yağlarınızın erimesini sağlar. Güne spor yaparak başlarsanız yağ metabolizmanızı harekete geçirirsiniz. Gece boyunca karbonhidrat depolarını boşaltan
vücudumuz, yeterli enerji sarfı için yağ depolarına başvurur. Bu sırada ‘adrenalin’ ve ‘glukagon’ gibi aynı zamanda zayıflatıcı özellik taşıyan hormonlar salgılar.

Yağ yakımını sağlayan en ideal spor türü yürüyüş, bütün vücudu harekete geçiren egzersizlerdir. (koşma, yüzme gibi).
Egzersizde bir başka önemli nokta, değerlendirilebilir ve kontrol edilebilir olması. Nabız, yaktığınız kalori ve temponuzu hedeflerinize göre düzenleyip ölçebilmeniz, maksimum fayda almanızı sağlarken motivasyonunuzu da artıracaktır. Ramazan ayında ve her zaman formunuzu en doğal ve güvenilir yöntemle, spor yaparak koruyun. Spor salonlarına gidemiyorsanız, evinize alacağınız çok amaçlı spor cihazlarıyla formunuzu koruyabilirsiniz. Dünyada lider fitness ekipmanları üreticisi Life Fitness, evde egzersiz yapmak isteyenler için profesyonel ortamları aratmayan cihazlar geliştirdi.

Life Fitness T5-0, T7-0 koşu bandı ve Life Fitness X3 cross trainer size özel hazırlanmış, yüksek teknolojili cihazlardır. Sizden gelen verileri egzersiz hedefinize göre değerlendirip harekete dönüştürürler.

Life Fitness Türkiye Ofisi’nden yapılan açıklamada: Özellikle evde yapılan egzersiz için her şeyden önce motivasyon gerektiği, bunu sağlayan unsurun da cihazın kolay kullanımı, konforu ve kullanıcının sonuç aldığını bilimsel verilerle gösterebilmesi olduğu belirtiliyor. Tüm bu ihtiyaçları karşılayan Life Fitness’da,
örneğin yağ yakmak için ev tipi kardiyo cihazlarında Fat Burn programı var. Cihaz optimum yağ yakma nabzını bilimsel formüllerle hesaplıyor ve egzersiz süresince sizi o nabızda tutuyor. Böylece sizi egzersiz amacınıza en kısa yoldan ulaştırıyor.

31.08.2009 13:16, 5079 kez okundu 0 kez tavsiye edildi.

Diğer Yazılar
Güneş çarpması ve Koruyucu Önlemler
Büyük memeli erkekler jinekomasti hastası olduğunu bilmiyor
Gentest: Genetik yapııza göre sağlıklı yaşam klavuzu
Yaz sıcaklarında hamilelere öneriler
Yazın çocuğunuza sıvı oranı yüksek besinler yedirin
Akciğer kanserinde yeni bir tedavi yöntemi
Ramazan`da iftar yemekleri kiloya dönüşmesin
Menopoz hakkında doğru bilinen yanlışlar
Domuz gribi nedir ? insana bulaşırmı ? Aşısı var mı ?
Kemik erimesi erkekleri de etkiliyor
Sarsılmış bebek sendromuna dikkat!
Balık hafızayı güçlendiriyor
İyimser olanlar daha sağlıklı ve uzun yaşıyor
Kadınlar artık sırt ve belden yağ aldırıyor
Sağlıklı bilinen sağlıksız gıdalar
Kilo verme hırsı, kalp sağlığını bozuyor
Fazla macun kullanmak diş etlerini eritiyor
Erken prostat testi, ölüm riskini azaltıyor
Amniyosentezden daha güvenli bir test bulundu
Akdeniz beslenme tarzı hastalıklardan koruyor
Etiketler :

Foto Galeri