22-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Günümüz Antalya / Döşemealtı’nda muhteşem ramazan

Döşemealtı Belediyesi’nin düzenlediği Döşemealtı 1. Geleneksel Ramazan Etkinlikleri izleyenleri büyülüyor. Ramazan ayı boyunca sürecek olan etkinlikler Döşemealtı eski sanayi alanında her akşam saat 22:00’de başlıyor.
Mehteran eşliğinde muhteşem bir açılışla start alan şenlikler vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. Büyük bir alana kurulan Ramazan Etkinlikleri’nde deyim yerindeyse yok yok. Ateşbazlar, illüzyonlar, orta oyunu, Hacivat karagöz, halk dansları, lunapark, alışveriş stantları ve yarışmalar etkinliklere renk katıyor.

Hilmi Şahballı ve Şafak Sönmez konseri
Halk ozanı Hilmi Şahballı ve Anadolu Rock sanatçısı Şafak Sönmez Döşemealtılılara muhteşem bir konser keyfi yaşattı. Hilmi Şahballı Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’a hitaben söylediği ‘başkanım Nurettin Tursun bir beyin oğlu, toprağın oğlu, vatanın oğlu, uğraşmadan rakibiyle, işlerinin takibiyle, dürüst sağlam ekibiyle gelen kim’ sözleri vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı. Rock müziği sanatçısı Şafak Sönmez ise sevilen parçası Ağlama ile hayranlarından büyük alkış aldı.

Hacivat’tan Zeybek Şov
Ramazan etkinliklerinin üçüncü gününde sahne alan Hacivat ve Karagöz bir ilke imza atarak çocuklarla birlikte Sarı Zeybek oynadı. Vatandaşların alkışları eşliğinde muhteşem bir zeybek oynayan Hacivat ve Karagöz Ramazan Etkinliklerine ayrı bir hava kattı. Gecenin ilerleyen saatlerinde sahne alan illüzyonist Ekrem yaptığı şovlarla izleyenleri hayran bıraktı. Kars’tan gelen Kafkas Dans topluluğu ise sergiledikleri performans ile izleyenlerden büyük alkış aldı.

Tursun ‘ilklere imza atıyoruz’
Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun yaptığı konuşmada ‘yeni ilçemizde ilkleri hep birlikte yaşıyoruz. Yeni bir ilçeyiz ve çok heyecanlıyız. Döşemealtı Antalya’nın parlayan bir yıldızıdır. Bugün gerçekleştirdiğimiz Ramazan Etkinlikleri ilçemize çok yakıştı. Bu bir ilkti, mutlaka eksiklerimiz vardır. Geleneksek hale getireceğimiz bu etkinlikler her yıl daha coşkulu bir şekilde devam edecektir. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim’ şeklinde konuştu. Gece sonunda Başkan Tursun, etkinliklere katılanlara plaket vererek onurlandırdı.

31.08.2009 13:07, 4268 kez okundu 0 kez tavsiye edildi.

Diğer Yazılar
Deniz Kaplumbağalarını Havai Fişekler Tehdit Ediyor !
Türkiye’yi neden tercih ediyorlar?
2023 hedefi; yılda 2 milyon yabancı hasta
Tarihi Kargıhan'ın turizme kazandırılması için ilk adım atıldı
Atatürk Kültür Merkezi açılıyor
Tramvay seferlerinde piyano ve keman keyfi
13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali ve programı
Antalya Aquarium`un temeli atıldı
İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı` kazıları başladı
Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
Dünyanın Gözü Antalya Altın Portakal Film Festivalinde
Altın Portakal`da Uluslararası Yarış Başladı
Altın Portakal Film Festivali içinde bu yıl oyunculuk atölyesi kurulacak.
2011 Antalya Büyükşehir ücretsiz Yaz Spor Okulu açıyor
Antalya`da 2011 Gençlik Kampı Açılıyor
Antalya Kepez Belediyesinden Yörüklere Park
Antalyalılara fiber internet
Atatürk Caddesi Işıklar gibi olacak
Yivli Minare çekim merkezi oluyor
Etiketler :

Foto Galeri