19-10-2021
Forum

Ana Sayfa / Kumluca / 10. Kumluca tarım ve seracılık festivali

Kumluca'da bu yıl 10'uncusu düzenlenecek Tarım ve Seracılık Festivallerinin programı belli oldu.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya yaptığı açıklamada, bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilecek Tarım ve Seracılık Festivalleri etkinliklerinde bazı değişiklikler yapıldığını bildirdi. Festivalin en önemli olgusu olan Yörük göçü ve domates güreşinin bu yıl yapılmayacağını hatırlatan Çetinkaya, bunun yanında yağlı güreşin iki gün ve konser programlarının ise fazlasıyla yapılacağını belirtti. Çetinkaya, şöyle konuştu:

''Festivalde, zamandan kaynaklanan nedenle bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Yörük göçü ve domates güreşimizi bu yıl yapmayacağız. Çünkü özelikle Yörük göçünü hazırlamak için bir aydan fazla zamana ihtiyacımız oluyordu. Yörük göçü olmayınca domates güreşini de kaldırdık. Bunun dışında 29 Nisanda açılış töreni olacak. Her gün akşam konserler, çocuklar, gençler ve kadınlar için özel eğlence programları düzenlenecek. Yağlı güreşlerimiz bu yıl iki gün sürecek.''

Çetinkaya, festival süresince Yusuf Güney, Sinan Yılmaz, Tuğba Karakuş, Gülay, Gülşen ve Ferhat Göçer gibi sanatçıların konserler vereceğini bildirdi.

27.04.2009 10:53, 7653 kez okundu 0 kez tavsiye edildi.

Diğer Yazılar
Halk oyunları Türkiye finali Kumluca'da yapıldı
Halk oyunları Türkiye finali Kumluca'da yapıldı
Geleneksel Rhadiopolis Yürüyüşü
10. Kumluca tarım ve seracılık festivali
Kumluca ve Finike ilçeleri arasında yaban keçisi av sezonu başladı
Kumluca Hakkında Herşey ve Tarihçesi
Kumluca Tarihi Yerleri
Etiketler :

Foto Galeri

Kumluca
Kumluca
Kumluca
Kumluca
Kumluca - Phaselis
Kumluca - Akalissus
Kumluca - idebessios