20-08-2022
Forum

Ana Sayfa / Alanya / ALANYA`DA BELDELER MAHALLELERE AYRILIYOR...

Antalya`nin Alanya ilçesi`nde, Kaymakam Günhan Sarikaya`nin, belde belediye başkanlarina mahalle oluşturma çalişmalarini tamamlamalari için Mart ayinin ilk haftasina kadar süre vermesi üzerine, belediye başkanlari çalişmalarina başladi.
Beldelerini mahallelere ayirmayarak, hem muhtarlik, hem de belediye başkanliği mührünü taşiyan 12 belde belediye başkanini uyaran Alanya Kaymakami Günhan Sarikaya, `Muhtarlik mührünü hemen birakin, beldenizi mahallelere ayirip, dosyayi Mart ayinin ilk haftasinda Kaymakamlik makamina sunun` talimati vermişti. Kaymakam Günhan Sarikaya`nin talimatina uyan belde belediye başkanlari, mahalle kurma çalişmalarina başladi. Bu doğrultuda Okurcalar, Yeşilköy, Emişbeleni, Tosmur beldeleri 2, Okurcalar, Cikcilli, Kestel, Kargicak beldeleri 3, Konakli, Çiplakli ve Demirtaş beldeleri de 4 mahalleye ayrilacak.
Belde belediye başkanlari, önümüzdeki günlerde Belediye Meclisi üyelerini olağanüstü toplantiya çağirarak, 1580 sayili Belediyeler Kanunu`nun 8. maddesi uyarinca beldelerinde oluşturacaklari mahallelere muhtar görevlendirmesi yapip Kaymakamliğa sunacak. Kaymakam Sarikaya`nin onaylamasinin ardindan 12 beldede 36 yeni muhtar, atama ile ilk yerel seçime kadar görev yapacak.
Beldelerinde mahalle çalişmalarini yillar önce tamamlayan Oba Belediye Başkani şefik Türktaş, Mahmutlar Belediye Başkani Hüseyin Taşer ve Avsallar Belediye Başkani şerif Kaya ise bu konuda çok rahat olduklarini ifade etti. Oba Belediye Başkani şefik Türktaş, muhtarlarla iyi diyalog kurup sorunlari daha çabuk sürede çözdüklerini söyledi.

25.01.2003 18:21, 11812 kez okundu 0 kez tavsiye edildi.

Yorumlar

14-01-2008 12:30:55 | can kocaman | 88.23..xxx

pis rüşvetçi. sığır gibi yedi bitirdi alanyayı. su sporlarından rüşvet gecikince ihaleyi erteledi ölümlere sebep oldu. hayvan herif.mahallelere ayırmayıda beceremeden gitti.

Diğer Yazılar
Alanya`da Kruvaziyer turizmi
Mirage 1 adlı transit yolcu gemisi Alanya’da
Annesinin vasiyeti üzerine Alanya’da evlendiler
Geri dönüşüm atık kağıt projesi Alanya`da başlatıldı
Turistlerin Uğrak Yeri Dim Çayı
ALANYA , KORAKESİON
Turistlerden Alanya'ya 10 milyon dolar
İncekum Tabiat Parkı
Alanya `nın Tarihi Yerleri
Alanya `nın Tarihçesi
Alanya`da turizme devam
Turistlerin gözdesi Alanya Kalesi..
Alanya´da festival coşkusu...
Alanya´da 5 yıldızlı oteller..
Dünyanin gözü Alanya´da...
ALANYA`DA BELDELER MAHALLELERE AYRILIYOR...
TARiHi ALANYA KALESi, TURiSTLERiN GÖZDESi...
Alanya da 2 mil açikta köpek baliği yakalandi.
Etiketler :

Foto Galeri